UA-65891710-1

Peavey Vypyr VIP 1 - recenze

shapeimage_2

Combo VYPYR VIP 1 jsem si koupil proto, že jsem nebyl spokojený se simulací zkreslených zvuků, jak plugin v počítači, tak s multiefektem Digitech RP 355. A udělal jsem dobře. Tento nenápadný pracant tohle umí. Je velice jednoduše navržen, má jednoduchý, ale účelný efektový řetězec a je použitelný na spostu různých žánrů. Metal a Crunch mu ale dle mého názoru sluší asi nejvíce a některé simulace VOXů a jiných legendárních komb mu jdou opravdu dobře. Co mu jde méně dobře jsou čisté zvuky. Tam mě až tak nepřesvědčil. Co se mi vyloženě nelíbí je potenciometr Master Volume.Jeho náběh je tak strmý, že stěží lze nastavit na tiché hraní. To se dá samozřejmě korigovat Post-gainem, ale v okamžiku, kdy hledáte novou kombinaci zvuku se tento potenciometr vrátí do původního továrního nastavení a jste tam, kde jste byli předtím. Jinými slovy, dá se vše naprogramovat tižší až do okamžiku, kdy začnete hledat novou zvukovou kombinaci.
Simulaci bass a akustické kytary nepoužívám, baskytaru tento malý reproduktor opravdu neutáhne a akustickou kytaru nahrávám buď přímo do pultu nebo přes DI box a upravuji až v počítači. To samé je i s interními efekty. Zkreslené zvuky snímám většinou suché, ale někdy nedůležité zvuky nahrávám rovnou se vším všudy. Reverb je velmi pěkný, ale i některé další efekty na to, že mají jenom dva potenciometry na úpravu jsou velice povedené. Kombo má jednu velkou výhodu. Dá se pomocí softwaru ovládat přes USB na dálku a tak ve studiu nemusíte neustále lítat do nahrávací místnosti na poštelování zvuku zpět.

DSCF7995-filtered

Kombo obsahuje na každý typ nástroje paměti, které lze kombinací tlačítek přepnout do módu, kdy můžete využít všech šestnáct programových míst na uložení vlasních zvuků. Při výběru basy nebo akustické kytary ( banky, C a D ) se omezí přístup pouze na ty modely zesilovačů spojené s vybranou bankou. Stisknutím a podržením tlačítka B a D při zapnutí komba se otevřou všechny modely zesilovačů pro jakoukoli předvolbu.

DSCF7996-filtered
Celkově toto kombo hodnotím jako velice povedené a doporučuji hlavně na zkreslené zvuky. Některé presety jsou málo odlišné, ale charakter zvuků je dobře čitelný. Je to stále simulace, ale dobrá a hlavně je to Peavey!
DSCF7997-filtered